חצרות האבירים
  עבור לתוכן העמוד
  דלג על עבור לתוכן העמוד

  החטיפה מן ההרמון

  יום 
  תאריך 
  שעה
  בר ניווט לשוניות
  החטיפה מההרמון

  מאת מוצרט

   

  סלים מחזיק בהרמון שלו את הגבירה קונסטנצה ודורש ממנה כי תאהב אותו. קונסטנצה נקרעת בין בלמונטה אהובה שחצה יבשות וימים להצילה לבין הקסם שבמזרח שהוא מאיים ומרגש גם יחד. סיפור על אהבה, ידידות, נאמנות ומחילה ועל התנגשות בין תרבויות ובני אדם.

  הפקה בימתית מלאה בחצרות האבירים בעכו בה הדמויות ישירו בגרמנית אך ידבר בעברית ובערבית.

   

  "החטיפה" של מוצרט בעכו גנבה את עונת האופרה | חגי חיטרון, הארץ, לביקורת המלאה

   

  ליברית: כריסטוף פרידריך ברצנר עם תוספות מאת גוטליב סטפני

   

  דיאלוגים בעברית: אילן חצור

   

   מנצח   דניאל כהן
   בימאית                             שירית לי וייס
   מעצב תפאורה  ניב מנור 
  מעצבת תלבושות  נטשה טוכמן-פוליאק
   מעצב תאורה  אורי מורג
   מעצב וידאו

   יואב כהן

   

  סולנים:

   

   קונסטנצה                 גן-יה בן-גור אקסלרוד
  בלמונטה   נתן הלר
   אוסמין   גוסטב אנדריאסן
   בלונדה   מורן אבולוף
   פדריליו   איתן דרורי
   סלים ג'ורג' איסקנדר

   

  מקהלת שחר, בהדרכתה של גילה בריל

   

  תזמורת הקאמרטה הישראלית, ירושלים

   

  כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובערבית
  תרגום: חמדי כפיר

  לפרטים נוספים

  הפקה בימתית חדשה לאופרה 'החטיפה מן ההרמון' מאת מוצרט בבימויה של שירית לי וייס ובניצוחו של המנצח הישראלי הבינלאומי דניאל כהן עם תזמורת הקאמרטה הישראלית- ירושלים. ליברית: כריסטוף פרידריך ברצנר עם תוספות מאת גוטליב סטפני, הדיאלוגים בעברית נכתבו על ידי המחזאי והיוצר אילן חצור. האופרה תועלה תחת כיפת השמיים, בחצר המצודה בעכו העתיקה, כאשר הדמויות ישירו בגרמנית אך ידברו בעברית ובערבית ויספרו סיפור על אהבה, ידידות, נאמנות ומחילה ועל התנגשות בין תרבויות ובני אדם.

  שירית לי וייס, במאית ההפקה מספרת "ההפקה מבחינה ויזואלית תדגיש את המפגש בין מים לחומות, תחבר בין סיפור העלילה לבין העיר עכו: חומות סוגרות מחד וים פתוח מאידך בשילוב מים המייצגים גם חופש וגם מערבולות רגשיות שבמרכזן הקונפליקט הפנימי של הדמויות. ההפקה תדון בכח הנשי, דרך ההתמודדות של גיבורת ההפקה והדיון במהו חופש אמיתי , חופש בחירה והחופש להרגיש. המפגש בין תרבויות ומה מוסרי ומה עליון מבחינה ערכית."

  בהפקה ישתתפו : השחקן ג'ורג' איסקנדר בתפקיד הסולטן סלים, שזכה בפרס קיפוד הזהב לשחקן המשנה הטוב ביותר בשנת 2015 על תפקיד האב ג'מיל והנער תאמר בהצגת 'הטווס מסילואן'. זו הופעתו הראשונה באופרה הישראלית . איסקנדר הופיע  בהצגות תיאטרון רבות בתיאטרון הערבי עברי, התיאטרון הלאומי הבימה, תיאטרון גשר ועוד ובסרטים רבים. עוד ישתתפו בהפקה זו, סולני האופרה הישראלית: זמרת הסופרן גן-יה בן-גור אקסלרוד (קונסטנצה) , הטנור נתן הלר (בלמונטה) זמר הבס הנורווגי גוסטב אנדריאסן זמרת הסופרן הישראלית יעל לויטה (בלונדה) הטנור הישראלי  איתן דרורי (פדרילו) . מעצב התפאורה הוא ניב מנור שתכנן את התפאורה כולה בהשראת החלל והעיר העתיקה, מעצבת התלבושות היא נטשה טוכמן-פוליאק, מעצב התאורה להפקה זו הוא אורי מורג, מעצב הוידיאו הוא יואב כהן ומעצב הסאונד הוא יובל זילברשטיין.

  סוף בר ניווט לשוניות

  בחר נושאים להדפסה

  החטיפה מההרמון
  לפרטים נוספים
  עבור לתוכן העמוד