עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

האופרה בדימונה

ההפקה הקהילתית של חליל הקסם מגיעה לדרום
עשרות מתושבי דימונה הם כוכבי האופרה

זה התחיל בשנת 2000. לפני 14 שנה התגשם אחד החלומות של חנה מוניץ, מנכ"ל האופרה הישראלית, כאשר ההפקה הקהילתית הראשונה של האופרה הישראלית עלתה לבמה במתנ"ס נווה אליעזר בדרום תל אביב. ומאז כרמן בתל אביב, הספר מהתקווה שיקוי האהבה וסינדרלה – ההפקות הקהילתיות של האופרה הישראלית חבקו את רחבי המדינה כשבכל יישוב משתתפים למעלה מ-100 מתושבי המקום בהפקה כשהם הם הכוכבים הגדולים של האופרה.

ועתה, לאחר הצלחה גדולה בנצרת עילית, מעלה אדומים וקריית ים, ההפקה הקהילתית החדשה של חליל הקסם מגיעה גם לדימונה, הנקודה הדרומית ביותר במפת ההפקות הקהילתיות של האופרה.

בתמיכתה החזקה של שרת התרבות הגברת לימור לבנת ההפקות הקהילתיות האלו מעניקות חוויה תרבותית שקשה לתאר אותה במלים לתושבי העיר.

במשך שבועות וחודשים מתקיימות חזרות אינטנסיביות בדימונה עם למעלה מ-100 מתושבי העיר הכישרוניים המשתתפים בהפקה בתור רקדנים, שחקנים מוסיקאים וזמרים כאשר הם שרים מוצרט (בתרגומו הנפלא של אהוד מנור), מנגנים מוצרט, רוקדים לצלילי המוסיקה של מוצרט ומשחקים את האופרה הנפלאה שמוצרט כתב.

הם מתלווים לסולני האופרה הישראלית ויחדיו יוצרם הפקה מרהיבה ביופייה של חליל הקסם כשעל הכל מנצחים הבימאית שירית לי וייס והמנצח איתן שמייסר.

אז כל מי שנמצא בדרום מוזמן לדימונה ב-8 בדצמבר ליהנות מתושבי העיר חוגגים את הקסם של מוצרט בהפקה שלא רואים כל יום.
 
חליל הקסם בדימונה – מי היה מאמין?

חליל הקסם – האופרה הישראלית ותושבי דימונה
הפקה שלא היתה כמותה בדרום!

גם ראש העיר של דימונה הגיע למדידות (לחצו על התמונות להגדלה)

עבור לתוכן העמוד