עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

פסנתר מול צ'מבלו

המופע פסנתר מול צ'מבלו הינו מפגש מוסיקלי מרתק על במת בית האופרה. המוסיקה הצרופה ביותר. המוסיקה האינטימית ביותר. המוסיקה השורשית ביותר. המוסיקה הראשונית ביותר. פרלודים ופוגות לכלי מקלדת.

קונצרט מיוחד ומרתק במינו יתקיים בבית האופרה במסגר הסדרה כל גווני המוסיקה בתאריך ה-4 ביולי. בקונצרט יושמעו פרלודים ופוגות מאת באך בצ'מבלו ומאת שוסטקוביץ' בפסנתר. שוסטקוביץ' הושפע ישירות מבאך והפרלודים והפוגות שלו הם מחווה של המאה ה-20 לאחד מגדולי המלחינים בהיסטוריה של המוסיקה המערבית. נגן הצ'מבלו הגרמני אנדראס שטאייר, מהמובילים בתחומו בעולם, ישב על הבמה לצד נגן הפסנתר הרוסי הנודע אלכסנדר מלנקוב ויחד ינגנו לסירוגין פרלודים ופוגות של באך (בצ'מבלו) ושל שוסטקוביץ' (בפסנתר). קונצרט לאוהבי המוסיקה בכלל ולאוהבי המוסיקה הקאמרית וכלי המקלדת בפרט.

חגי חיטרון בראיון עם אנדריאס שטאייר לקראת הקונצרט, הארץ 2.7.2012:

"מסע בין כוכבים - אנדריאס שטאייר, מצמרת נגני הצ'מבלו והפורט ופינו בעולם, בחר בפסנתרן רב-המוניטין מאלכסנדר מלניקוב להופיע לצדו בנגינת לקט מתוך "הפסנתר המושווה" של באך וממחזר הפרליודים והפוגות של שוסטקוביץ'. האירוע, מחרתיים באולם האופרה בתל-אביב, נראה כמו גראנד – פינלה של העונה כולה."

פסנתר מול צ'מבלו - לפרטים נוספים

רביעי | 4.7.12 | 20:00


אלכסנדר מלניקוב, פסנתר מול צ'מבלו

עבור לתוכן העמוד