עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

אנה מורה בביקור ראשון בישראל

אנה מורה היא אחת מהכוכבות העולות בסגנון מוסיקת ה"פאדו" - מוסיקת קינה לירית החודרת לתוך הנשמה. מורה היא זמרת בעלת הופעה מרגשת וקול מרשים הכובש את הקהל. מורה נולדה בשנת 1979 בעיר הציורית סנטה ראם שבפורטוגל. היא זכתה להכרה בינלאומית כזמרת הפאדו הפורטוגלי ואף הייתה ל"פאדיסטה" הצעירה ביותר שמועמדת לפרס אדיסון ההולנדית.

אלבום הבכורה שלה Guarda-me a vida na mão יצא בשנת 2003 וגרר אחריו תגובות נלהבות, היא האורחת המועדפת על תוכניות הטלוויזיה בליסבון. אלבומה השני Aconteceu הביא לכך שזמר הפאדו המפורסם בפורטוגל אנטוניו פינטו בסטו הזמין אותה להקליט עימו דואט. אלבומה השלישי Para Além da Saudade שיצא בשנת 2007 הפך את מורה לסופרסטאר בפורטוגל, הביא לה אלבום פלטינה, מועמדות לפרס גלובוס הזהב בקטגוריית המוסיקה ואף נשאר ב- 30 Top בפורטוגל במשך 120 שבועות ברציפות. ובהופעה של הרולינג סטונס בליסבון הוזמנה מורה לשיר את "אין ציפיות" עם מיק ג'אגר.

בשנת 2009 לאחר ששמע את שירתה הצהיר "פרינס" שהוא אוהד של הפאדו, ואף החל בתהליכים לשיתוף פעולה מוזיקלי עם מורה, בחודש יולי בשנה שעברה. אלבומה האחרון "Leva-me aos Fados"  ("קח אותי אל הפאדו"), שראה אור באוקטובר 2009, זכה בפלטינה והגיע לראש מצעד עשרת האלבומים הנמכרים לשנה זו.

הערוץ שלה ביוטיוב: http://www.youtube.com/user/anamourafado

יום שישי ה-27.1.12 בשעה 22:00 | לכל הפרטים על המופע של אנה מורה


עבור לתוכן העמוד