עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

הנה זה מגיע – האופרה ירושלים מבוצעת בירושלים

התככים האופייניים לאופרות של ורדי מסתיימים כמעט תמיד במוות של יותר ממשתתף אחד על הבמה עת המסך יורד על הדרמה המרגשת עם המוסיקה הנפלאה של גדול מלחיני האופרה האיטלקיים. כך בטרובדור, כך בכוחו של גורל, כך באאידה והרשימה גדולה ומכובדת.
אבל הסיום באופרה ירושלים, סיום המתחרש למרגלות חומות העיר העתיקה, שונה לחלוטין. למעשה מדובר בסיום שהוא שיר הלל, בסיום שהוא כולו שבח והודיה והמוות שמשתלב בו הוא מוות של חרטה.
כמו באופרה נבוקו (שמתחילה בירושלים ומסתיימת בבבל) בה אביגיל מתחרטת על מעשיה, מבקשת מחילה ומתה כאשר בני ישראל חוגגים את הינצלותם, כך גם באופרה ירושלים (שמתחילה בצרפת, עוברת לרמלה ומסתיימת בירושלים).
התמונה מרגשת עד מאוד – החיילים הצלבנים חונים למרגלות חומות העיר העתיקה בירושלים כשהם מתכוננים לצאת לקרב האחרון לשחרורה של העיר מידי המוסלמים. הם יוצאים לקרב וחוזרים עם נס הניצחון מונף אל על. המשימה הושגה וירושלים שוחררה. ורק רוז'ר, אחיו של הרוזן, שהוא הדמות הרעה בסיפור, הוא שבשל תשוקתו האסורה לאחייניתו הביא כמעט למוות של האביר גסטון, מגיע להרוס את החגיגה. אבל לא ממש. הוא מגיע להתוודות ולבקש מחילה. הוא מתוודה על כל השקרים ומת לאחר שהוא זוכה לראות את ירושלים המשוחררת.
ואת כל הסצנה המרגשת הזאת ניתן יהיה לראות בהפקה המיוחדת של האופרה ירושלים, שהיא הגרסה הצרפתית לאופרה המוקדמת הלומברדים שורדי הלחין לליברית באיטלקית, שתתקיים ב-6 ביוני בבריכת הסולטן, למרגלות חומות העיר העתיקה.
ירושלים בירושלים – חוויה של פעם בחיים!

לרכישת כרטיסים: בימות 6226*
http://tickets.bimot.co.il/

אתר פסטיבל האופרה בירושלים 2011
http://www.opera-masada.com/האופרה-ירושלים

עבור לתוכן העמוד