עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

עונת האופרה 2011-2012

ממש בימים אלה אנחנו בעיצומן של הופעות האופרה נורמה מאת בליני, שזכתה לשבחי הביקורות והקהל, וכמעט ולא נותרו אליה כרטיסים. בעוד חודש תעלה האופרה האהובה של מוצרט, חליל הקסם, וכבר עתה נותרו לכל ההופעות כרטיסים בודדים ביציעים בלבד, וחודש לאחר מכן נחתום את העונה עם לה טרוויאטה מאת ורדי, וגם במקרה זה נותר מספר מצומצם מאוד של כרטיסים. הדרך היחידה להבטיח את מקומכם באופרות האהובות ביותר, במקומות הטובים ביותר ובמחירים הטובים ביותר, היא לרכוש כבר עכשיו מנוי לעונה הבאה. אבל למה שאנחנו נספר לכם מה צפוי בעונה הבאה? הנה מה שחנוך רון כתב בידיעות אחרונות:
"העונה החמה
למה העונה החדשה באופרה הישראלית צפויה להיות מרתקת במיוחד
פתאום זה בא. האופרה הישראלית יוצאת לדרך עם תוכנית של עונה חדשה ומטריפה. שמונה אופרות, שכל אחת מהן היא מטעם אמיתי. יש בהן כל מה שאנחנו מבקשים: הרומנטי, הבארוקי, המבריק, המרגש, המיוחד ומה לא. ואם תוסיפו  את העובדה שיגיעו לכאן מהמבריקים שבמנצחים, בזמרים ובבמאים, לצד הדור החדש והנפלא של הזמרים הצעירים שלנו, התמונה כולה מרתקת ממש.
ואלה האופרות של העונה החדשה: לוצ'יה די למרמור מאת דוניצטי, ולא סתם, אלא עם המנצח דניאל אורן. עלייתה ונפילתה של העיר מהגוני מאת ברטולד ברכט וקורט וייל, ועוד עם הבמאי עמרי ניצן שלבטח ישגע כאן את כולנו. ויהיו עוד: מאדאם בטרפליי של פוצ'יני מול אורפיאו ואאורידיצ'ה מאת גלוק. האופרה ריגולטו של ורדי תעמוד כאן מול ינופה המטריפה של יאנצ'ק, עם המנצח ג'ורג' פהליבניאן. ואת קוולריה רוסטיקנה מאת מסקני ואת פליאצ'י של לאונקבלו כבר הזכרתי?
השיא של העונה יתרחש למרגלות מצדה: דניאל אורן יבוא לשגע אותנו בכרמן של ביזה. במקביל יגיעו לשם גם אלינה גראנקה המצו-סופרן המשגעת היום את העולם יחד עם רוברטו אלנייה, מגדולי הטנורים של ימינו.
באופרה הישראלית מנגנת תמיד תזמורת ראשון לציון, והיא כבר הוכיחה שהיא התזמורת הסימפונית הטובה ביותר היום בישראל. מקהלת האופרה תחת שרביטו של ישי שטקלר היא המקהלה המקצועית והטובה מכל המקהלות שלנו. ואסור לשכוח: בזכות התרגום המבריק של ישראל אובל, המוקרן בכתוביות, אנחנו כמו נסחפים אל תוך המוסיקה, שוקעים ומבינים כל פרט באופרות האלה. פשוט תענוג.
בכל "אשמה" חנה מוניץ, מנהלת האופרה. מי היה מאמין שאחרי תקופת החשיכה לפני שנים של האופרה בשפת הים בתל אביב, תצמח לנו האופרה הישראלית, ותמריא אפילו מעל הפילהרמונית הטובה שלנו. עובדה. העונה החדשה של האופרה פשוט מדגדגת באוזניים ובעיניים.
שורה תחתונה: לפני הכל קונים ומבטיחים מנוי באופרה הישראלית. נקודה.
[חנוך רון, ידיעות אחרונות 6.4.11]

אז למה אתם מחכים? נציגי מחלקת המנויים מחכים לכם כל יום בטלפון 03-6927777

לחצו לעמוד המנויים באתר

עבור לתוכן העמוד