עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

לרוץ בשביל הנחש

הספירה לאחור לפסטיבל האופרה למרגלות המצדה נמשכת, ועד אז, אתם מוזמנים לחוות את האתר בצורה קצת אחרת. ב -18 בפברואר יצא לדרך לראשונה בהיסטוריה מרוץ לפסגת המצדה לגובה של 300 מטר. חובבי ריצה מכל הארץ יצאו למסלול קשוח במעלה שביל הנחש.
המרוץ הייחודי יתקיים במסגרת אירועי מרוץ עין גדי 2011 שיתקיימו בסוף השבוע של ה18-19 לפברואר ויכללו גם את חצי המרתון המסורתי, מרוץ ל -10 ק"מ ריצה והליכה ומקצה של 2 ק"מ לילדים.
יוזמי המירוץ הייחודי הם המועצה האזורית תמר יחד עם רשות הטבע והגנים, ומטרתו קידום תרבות הספורט האתגרי באזור ים המלח. למרוץ לפסגת המצדה הוזמנו אנשים תחרותיים במיוחד, ביניהם רצים מקצועיים, חובבי אתגרים, מנכ"לים, בכירים בעולם העסקים וחברי כנסת – כולם יתחרו במקצים ייעודיים שיצאו לדרך ביום שישי החל מהשעה 14:30 למרגלות הר המצדה.
מסלול המרוץ מורכב מ-2.5 ק"מ של טיפוס בשבילי עפר רכים וקשים, דרכים מסולעות ו-750 מדרגות אבן  תלולות עד לפסגת המצדה, 300 מ' של עליה אינטנסיבית וקשה. בשנה הראשונה לקיומו של האירוע תוגבל כמות המשתתפים ל-300 רצים בלבד שיתחלקו לשישה מקצים של 50. המנצח בתחרות יהיה זה שיגיע לפסגה בזמן הקצר ביותר והוא יזכה לפרס בשווי 7500 ₪.
לדברי המארגנים, המגמה היא להפוך את המרוץ לפסגת המצדה עם השנים למרוץ עממי אתגרי בו ישתתפו קבוצות ריצה מכל הארץ הכוללות נציגי סיירות ויחידות קרביות, חבורות ריצה, מועדוני כושר, משפחות ויחידים חובבי אתגרים, וכמובן ספורטאים תחרותיים מכל העולם. הריצה אל פסגת המצדה מתוכננת למצב את ישראל כאחת המדינות בהם מתקיימים מרוצי האתגר המובילים בזירה הבינלאומית כמו הריצה אל פסגת הפוג'י, הריצה למאצ'ו פיצ'ו, והריצה לגג האייפל, הפיזה, ומגדל האמפייר-סטייט בניו יורק.
להזכירכם, ים המלח מתמודד סופי בתחרות 7 פלאי תבל של הטבע. עדיין לא הצבעתם? הכנסו כעת לאתר www.new7wonders.com או סמסו "ים המלח" למספר 2244

 

עבור לתוכן העמוד