עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

ירושלים בירושלים

האופרה ירושלים מאת ורדי בבריכת הסולטן בירושלים

פעם כולם נהרו לראות את אאידה בפירמידות. ואז הם נסעו לרומא לראות את טוסקה ואחר כך נסעו מרחק רב כדי לחזות בטורנדוט בעיר האסורה בבייג'ין. אופרה במקום בו היא מתרחשת. מה יכול להיות מרגש עוד יותר?
והנה ב-6 בחודש יוני ניתן יהיה לחזות באופרה נוספת בהפקה ייחודית המתרחשת בדיוק במקום בו העלילה מתרחשת – האופרה ירושלים של ורדי בבריכת הסולטן בירושלים.
האופרה ירושלים מאת ורדי נכתבה בשנת 1847 והיא עיבוד לשפה הצרפתית של האופרה הלומברדים אותה כתב באיטלקית בשנת 1843. ורדי משמר באופרה זו חלק מהדמויות ומהסיטואציות הדרמטיות של הלומברדים וגם חלק מהמוסיקה, אך הוא משנה את העלילה ומוסיף קטעי מוסיקה לא מעטים. והתוצאה – האופרה הראשונה של ורדי בצרפתית ואופרה שהיא מרשימה ביותר במבנה הדרמטי ועוד יותר במבנה ובשפה המוסיקליים שלה.
האופרה מתחילה בצרפת שם מתארגנים החיילים הנוצרים למסע הצלב לעבר ירושלים. משם העלילה נודדת אל רמלה, שם מתרחשות המערכות השנייה והשלישית כאשר האמיר של רמלה הוא דמות משמעותית בשלב זה של הסיפור. והמערכה האחרונה מתחרשת בירושלים, למרגלות החומות לעיר הבצורה לשם מתכננם הצלבנים לפרוץ.
וכפי שחיילות הצלבנים יחנו ערב הקרב למרגלות החומה, כך גם הקהל הרב שיבוא להפקה הקונצרטית עם תלבושות מרהיבות ומפגן תאורה ייחודי ומרשים, ישב בבריכת הסולטן למרגלות חומות העיר העתיקה.
ירושלים בירושלים – מי היה מאמין?
ומי יעז להחמיץ את החוויה?

 
היכנסו כבר עכשיו לאתר כדי לגלות את כל מה שיש לדעת על פסטיבל האופרה הבינלאומי מצדה-ים המלח וירושלים 2011

www.opera-masada.com

 

עבור לתוכן העמוד