עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

עדנה תשיר לנו מהלר

עדנה פרוחניק היא אחת מזמרות המצו סופרן הישראליות המובילות בעולם כיום. היא מחלקת את זמנה ואת עבודתה בין בית האופרה של מנהיים, בגרמניה, שם היא חברה באנסמבל של בית האופרה ומבצעת תפקידים כמו התפקיד הראשי בכרמן ועוד רבים נוספים, ובין ישראל מולדתה בה היא מנסה להופיע כמה שיותר בכל שנה ושנה.
פרוחניק, אשר ביצעה מספר תפקידים מגוון בהפקות האופרה הישראלית כולל בין השאר את האישה הראשונה בבכורה העולמית של מסע אל תוף האלף מאת א.ב. יהושע ויוסף ברדנשווילי, תחזור בחודש הבא לאופרה הישראלית, אבל הפעם בתפקיד מעט שונה.
פרוחניק תבצע את מחזור השירים הנוגה והנוגע ללב, שירים על מות ילדים, מאת גוסטב מהלר. מהלר באופרה? כן ולא. מחזור השירים של מהלר הוא היצירה הפותחת את הערב שבמרכזו תבוצע על הבמה האופרה בת המערכה האחת, טירתו של כחול הזקן מאת ברטוק עם עיצוב זכוכית ייחודי של דייל צ'יהולי. בחלקו הראשון של הערב, תבצע פרוחניק עם התזמורת ובניצוחו של אילן וולקוב את מחזור השירים של מהלר – וזו גם תהיה תרומת של האופרה לשנת מהלר הבינלאומית (100 שנה למותו של המלחין).
תהיה זו הזדמנות נפלאה להתענג על קולה החם והמלטף של פרוחניק, שהפכה את היצירות הקוליות של מהלר, למומחיות והמבצעת את השירים שלו ברגש רב על במות הקונצרטים בארץ ובעולם.

טירתו של כחול הזקן / שירים על מות ילדים, 15-23 בדצמבר בבית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה.

לחצו לעמוד המופע באתר

 

עבור לתוכן העמוד