עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

מחול חושני בליווי צלילים מרתקים במופע המחול גויה

הפגאניני של הקסטנייטות

הרקדן והכוריאוגרף הספרדי מיגל אנחל ברנה, שנחשף לקהל הישראלי עם מופע הסולו שלו בפסטיבל תל אביב דאנס 2007 חוזר עם להקתו ביצירה חדשה במסגרת פסטיבל תל אביב דאנס 2010: גויה- הפקת פלמנקו מלאה ותיאטרלית הלוקחת את הקהל למסע בצלילים מרתקים ומחול חושני המתאר בתנועה את עולמו של הצייר הספרדי הנודע פרנצ'יסקו גויה. המופע גויה הוא אינו עוד מסע ביוגרפי על חייו של האמן. אלא מתאר מסע דרך עולמו הציורי של פרנצ'סקו גויה תוך התמקדות בתחריטי ה"לוס קאפריצ'וס", בציורי השחור לבן שלו כמו "הענק" ו"זוועות המלחמה" אשר נחשבו שערורייתיים והוחרמו על ידי השלטונות בספרד.
המופע הוא מעין חלום מתהווה, דרך ההדפסים והציורים של האמן, החל מיצירתו הסימבולית ביותר של גויה "השינה של ההגיון"  דרכו מתחיל המסע אשר הולך מתחריט אחד למשנהו, כאילו אכן היה חלום. במרכזו נמצא ילד ישן שחווה מציאויות פנטסטיות, בחלומו הוא רוכב על רצף של תמונות כאילו היו מסע מודע, בליווי של ציורים רבים, לפעמים כמו סיוט אחרים משעשעים יותר. וכך יעבור על  "פוטר", "מתה האמת", "כבר יש מקום", "תחושה עצובה של מה שיקרה", "ציורים שחורים "שבת "או" מכות" כל המסע הזה נסגר כאשר הילד מתעורר בבהלה, זה חלום עז משוגע בו הקורבן הוא הגיבור.

מיגל אנחל ברנה, יליד סרגוסה, החל להופיע כרקדן ‘חוטה’ בגיל 8. ובמהלך השנים ניסה לבסס שפה מחולית שתקרב את המחול העממי, תוצר המאה ה-18 לימינו. את הפרס הראשון קיבל ברנה בהיותו בן 17 בתחרות מקומית. לאחר מכן הקים את להקת המחול שלו"Danze Viva". בשנת 2001  הציג בתחרות הארצית לפלמנקו ומחול הספרדי את עבודתו  "La  Templanza" אשר זיכתה אותו בפרס ראשון על הכוריאוגרפיה. ברנה רקד והשתתף ככוריאוגרף בסרט "איבריה" של הבמאי קארלוס סוארז. הוא מופיע  עם יצירותיו בפסטיבלים ותיאטראות מובילים כמו: תיאטרון "סדלר ווסט" בלונדון, האופרה "לה דולורס" בתיאטרון הלאומי של מדריד, פסטיבל הוואנה היוקרתי בקובה ועוד וכן בסיורים ברחבי צרפת, ספרד,  יפן, ברזיל, סין, איטליה ועוד.

המופע גויה כלול בתוך מופעי פסטיבל תל אביב דאנס 2010 המתקיים בבית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה ובסוזן דלל בחודש אוקטובר הקרוב.

המופע מתקיים בתאריכים: 10.10.10, 12.10.10 בשעה 21:00 

לחצו לעמוד המופע באתר

במסגרת הבמה האירופית למחול

               

   


 

עבור לתוכן העמוד