עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

באך בקצב הסלסה

טיימפו ליברה על במת האופרה

מה עושים שבעה מוסיקאים קובנים צעירים שלמדו בצעירותם מוסיקה קלאסית אבל גדלו בתוך המקצבים הסוחפים של מולדתם? הם אורזים את הפקלאות, נוסעים מעט צפונה, מתבססים במיאמי ומייסדים את אנסמבל טיימפו ליברה שמטרתו לשלב בין המוסיקה שזרמה בעורקיהם, המוסיקה שינקו ברחובות קובה, לבין המוסיקה הקלאסית אותה למדו והעריצו.
טיימפו ליברה, האנסמבל שזכה במספר מועמדויות לפרסי הגראמי על הקלטותיו הנפלאות, מגיע ארצה לראשונה ויעלה ב-1 בנובמבר בבית האופרה את המופע באך בהוונה, עיבודים מיוחדים שכתבו חברי האנסמבל המשלבים באך עם קצב הסלסה.
אומר חורחה גומז, מנהלה המוסיקלי של טיימפו ליברה:
"המוסיקה של קובה תמיד היתה שילוב של תרבותיות ניגודיות ,האפריקאים והאירופאים, הפופולארי והקלאסי, הקדוש והחול. למוסיקאי זה המוקם הטוב ביותר להיוולד בו. כולנו נולדנו ברחבי קובה אבל מחינה מוסיקלית גדלנו יחדיו בהבנה. למדנו בקונסרבטוריון עם משמעת קלאסית רוסית נוקשה במהלך היום, אבל בלילה התאספנו ברחובות, במועדונים או בבתים כדי לנגן את המוסיקה הקובנית העממית והדתית, מוסיקה שאסור היה לנגן בקונסרבטוריון כיוון שהיו לה שורשים אפרו-קובניים.
אבי היה אחד הפסנתרנים המובילים בקובה ובבית שלנו לא היה אל גדול יותר מבאך. בלילות רבים אחרי שחזרתי הביתה מנגינה במועדונים, הייתי נרדם כשאני מאזין לאבי מנגן פרלודים ופוגות של באך. היו אלו רגעי קסם שאני נזכר בהם בעת שאני מתגעגע לקובה, רגעים שאני מנסה לשחזר פעם אחר פעם. וכך באמצעות באך והמוסיקה הקובנית, באמצעות זיכרונות הילדות שלי, הצלחתי ליצור את באך בהוונה."

טיימפו ליברה בבית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה ביום ב'  1.11.10  בשעה 20:00

לחצו לעמוד המופע באתר

עבור לתוכן העמוד