עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

תל אביב דאנס 2010

ממינזר השאולין בסין, דרך מקורות המחול הקוריאני ושורשי המסורת האפריקאית
ועד לצמרת היצירה האמריקאית, כל זאת בתל אביב דאנס 2010 ... ועוד.

התברכנו השנה במופעים מרתקים הפורסים מניפה אדירה של סגנונות ותרבויות שטרם נראו מעל בימות המשכן ומרכז סוזן דלל ובתוספות מרהיבות של מיטב המחול הישראלי העכשווי.

מסין מגיעים 15 נזירים ממנזר השאולין במופע מרהיב ומלהיב סוטרה פרי יצירתו של סידי לארבי שרקויי למוסיקה מקורית מאת אנטוני גורמלי ובו נחשפים אנו לאמנות הקונג-פו, אומנות הלחימה המסורתית, בכוריאוגרפיה נועזת ועכשווית. ואנו ממשיכים לתרבות שכנה מדרום קוריאה בה נציג שתי יצירות מאת יוצרים קוריאנים צעירים ומובילים, ללא תגובה וגוף מתנגש עם רגש המביאים, כל אחד בדרכו שלו, את חוויות החברה הקוריאנית העכשווית והמסורתית. וחלון בפסטיבל גם לאומנות מחול ה"היפ-הופ" ביצירה מאת היוצר האלג'יראי קדר אטו עם סיפורים קטנים.קום, אפיזודות בתמונות משעשעות ,קצרות, אבסטרקטיות, של רגשות, ריחות וחלומות הבאים מעמקי הזכרון בביצוע חמישה רקדנים אשר מוצאם מצפון אפריקה. ומשכנתה החמה ספרד, חוזר אלינו מיגל אנחל ברנה, רקדן סגנון מחול החוטה, ביצירתו הדרמטית גויה על חייו מלאי התהפוכות של גדול ציירי ספרד פרנסיסקו גויה.
ואנו מדרימים באותה יבשת לדרום הגועש, האתני ובו מעלה דאדה מאסילו ולהקתה את יצירת האל-מוות כרמן בכוריאוגרפיה חושנית, אתנית ובשילוב מוטיביים שבטיים אפריקאים. מצמרת היצירה האבסטרקטית האמריקאית מביאים אנו שתים מיצירות המופת של גדולי יוצרי המאה, ג'ורג' בלאנשין, בביצוע 10 רקדנים מלהקת ניו יורק סיטי בלט, אגון למוסיקה של סטרווינסקי והדואט המפורסם למוסיקה של צ'ייקובסקי וכל זאת לצד דואט של טויילה ט'ארפ ויצירה קבוצתית משל היוצר הצעיר תום גולד. וקלאסיקה נוספת היא כרמינה בורנה מאת המלחין קרל אורף לכוריאוגרפיה מאת מאוריציו ווינרוט.
סידי לארבי שרקווי חוזר למרכז סוזן דלל עם להקתו הצעירה איסט-מן בערב של שלושה דואטים בביצוע שישה מרקדניו בליווי של תופים בביצוע חי. וסוגרת את הפסטיבל להקתו האמריקאית של אלווין איילי בביקור חוזר לאור הצלחתה בביקורה הראשון לפני שנתיים. ובין לבין יצירה ישראלית עכשווית עם מיטב המחול הישראלי כיום: רוסטר בכוריאוגרפיה של ברק מרשל, בהפקה משותפת למרכז סוזן דלל ולאופרה הישראלית, טרספורם בבכורה עולמית מאת רמי באר בביצוע להקת המחול הקיבוצית וערב חדש מאת
הלהקה הצעירה מריה קונג - מיס ברזיל בכוריאוגרפיה משותפת עם עידן כהן.
חגיגה לכל שוחרי המחול בארץ – פסטיבל בינלאומי עשיר ומלא ממכל סגנון ותרבות בעיר תל אביב. 

אוקטובר 2010 בבית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה ובסוזן דלל.

לחצו לעמוד המופעים באתר

 

עבור לתוכן העמוד