עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

מבס ועד ויולטה, מנורמה ועד ליידי מקבת

כולן מחפשות אהבה
העונה החדשה באופרה – עונה שכולה אהבה!

מה מחיר האהבה? מה אנו מוכנים לעשות כדי לזכות באהבה ולשמור עליה מכל משמר? האם עזה כמוות האהבה או שהיא מביאה תקווה לחיים חדשים ומאושרים?
מסע בין תשע האופרות המוצעות למנויים בעונה הקרובה של האופרה הישראלית מציג תשובות שונות לשאלת האהבה. אבל דבר אחד בטוח – כל המסעות בחיפוש אחר האהבה, בין אם הם מסתיימים בסוף טוב או סוף פחות טוב, מביאים לבמה את הצלילי המגשים והנפלאים ביותר שקיימים בעולם האופרה.

חליל הקסם – ניצחון האהבה! טמינו ופמינה מחפשים אחר אהבה וגם מוצאים אותה כאשר הם מתגברים על כל המכשולים העומדים בדרכם כאשר בסיומה של האופרה גם צייד הציפורים הידידותי פפגנו מוצא סוף סוף את הפפגנה שלו.

לה טרוויאטה – אהבה עזה כמוות! ויולטה, הלוא היא הגברת עם הקמליות, מוצאת לראשונה בחייה אהבת אמת אבל אינה מסוגלת לשמור אותה בשל החברה הפוריסטית החודרת לחייה הפרטיים ודורשת ממנה קרבן אדיר המביא למותה.

נורמה – אהבה על המוקד! הכוהנת הדרואידית נורמה, חייבת לשלם על אהבתה האסורה למצביא הרומי הכובש לו ילדה שני ילדים, והעונש הוא מוות בשריפה כאשר הלהבות המיתמרות אמורות לטהר את בני עמה מהחטא הנורא שלה ופוליאונה שזנח אותה מצטרף אליה לחיבוק אחרון של אהבה בתוך הלהבות המיתמרות.
.
פורגי ובס – אהבה ללא גבולות וללא תנאים! פורגי הנכה מוכן לצאת לדרך הארוכה והמסוכנת לניו יורק הרחוקה כדי למצאו שם את בס שלו, והוא מאמין באמת ובתמים שהוא אכן ימצא אותה למרות שכולם מסבירים לו שהיא עזבה אותו עם סוחר הסמים שלה.
 
בת הגדוד – אהבה עם חיוך! מארי מלאת החיים מוצאת אהבת אמת ובסופו של דבר אפילו זוכה לשאת את בחיר ליבה טוניו לאחר ששניהם ריגשו את הקהל באריות קולורטורות מדהימות למדי.

אאידה – אהבת נצח במערת המוות! אאידה השפחה האתיופית במצרים ורדמס המצביא המצרי מוצאים את אהבתם במערת הקבר הנוראה אליה הושלך רדמס כעונש על בגידה במולדת עת ניסה לברוח עם אאידה שהיא הרי הנסיכה האתיופית אהובתו.

ארנני – מאבקי האהבה! שלושה גברים ממעמדות שונים המציינים את הדת, המדינה, והחופש והדרור נלחמים נואשות על אהבתה של אישה אחת שנאלצת לראות את אהובה שם קץ לחייו במאבק על כבוד ואהבה.

טירתו של כחול הזקן – אהבה הורגת! כחול הזקן באופרה של ברטוק אוהב ללא כל ספק את כל נשותיו, אוהב אותן עד מוות, תרתי משמע.

ליידי מקבת ממצנסק – רצח בשם האהבה! קתרינה איזמאיילובה אינה בוחלת באף אמצעי לחסל כל מי שעומד בדרכה לאושר המושלם עם אהובה החסון סרגיי, בין אם זה בעלה או אביו. כולם מוצאים את מותם בידיה של הרוצחת הסדרתית שבסופו של דבר משליכה עצמה לנהר עת היא רואה כי הגבר אותו היא אוהבת כבר אינו מוכן להביט בה ועוזב אותה למען אישה צעירה יותר.
 
אהבת אמת, אהבה עזה ממוות, אהבה עזה כמוות, מוות המבכה את להבות האהבה – העונה ה-26 של האופרה הישראלית - עונה שכולה אהבה!

לחצו לעמודי המופעים באתר

עבור לתוכן העמוד