עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

אריק איינשטיין – המלך ואני – סטפנו בולאני

חגיגת ג'אז מהפנטת במשכן

בימי שישי בלילה הופך בית האופרה את עורו והופך למועדון ג'אז – אמנם מועדון גדול לקהל רב, אך עדיין מועדון ג'אז. ובמקום צלילי האופרה של ורדי ופוצ'יני בוקעים מהבמה צלילי ג'אז סוחפים המביאים לקהל הרב שמגיע לאולם לאחר סעודה ליל השבת צלילים מעולם אחר.
לעתים יהיה זה פסנתרן וירטואוז המקיש בקלידי הפסנתר במיומנות מרשימה, לעתים וירטואוז אחר יפרוט על הבס האימתני בעוד חברו ינגן בכל המרץ על מערכת כלי ההקשה. וגם כלי הנשיפה כמו הסקסופון מקומם אינו נפקד כמובן מהבמה. ג'אז חי על הבמה הגדולה בביצוע אמנים חשובים מסצנת הג'אז הבינלאומית – רק בבית האופרה שלנו.
השנה מתוכננים חמישה קונצרטי ג'אז שכל אחד מהם מרגש באופן מיוחוד ויחדיו הם מהווים סדרת ג'אז שלא היתה כמותה בארץ זה זמן רב.
מורדי פרבר וענת פורט יביאו את העונה לסיום מהפנט עם ערב המוקדש כולו לשירים ששר אריק איינשטיין בעיבודי ג'אז עכשוויים ומרתקים.
לפני כן יותם זילברשטיין יוביל הרכב ג'אז בתכנית שתוקדש לעיבודים לשירים ישראלים אהובים, הוירטואוז האיטלקי סטפנו בולאני יפליא בנגינה על הפסנתר בתכנית של להיטים קלאסיים מעולם הפופ והרוק וטד רוזנטל האמריקאי ישלב בקונצרט אחד את עולמו של תלוניוס מונק מחד ואת העיבודים הייחודיים שלו לשירים מתוך המחזמר המלך ואני מאידך.
ועוד לפני כל אלו תפתח את העונה זמרת הג'אז האגדית הלן מריל שכבר עברה שמונה עשורים בחייה ועדיין מרטיטה את מיתרי הלב בהופעות בכל רחבי העולם.
ג'אז במשכן – יום שישי בערב – איפה אתם?

לחצו לעמודי הקונצרטים באתר

עבור לתוכן העמוד