עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

הנדל, ברהמס, פורה, ורדי

חגיגה ווקאלית בסדרה הליטורגיתקרי לין וילסוןעומר מ. ולבר

למרות שהרקויאם הלטיני נכתב במקור כתפילת אשכבה האמורה להיות מבוצעת בכנסייה, הרי רוב המלחינים הקלאסיים חיברו רקויאם מתוך מטרה שיבוצע באולם הקונצרטים. ואין כל ספק כי השילוב של מקהלה, תזמורת סימפונית גדולה וסולנים בביצוע תפילת האשכבה הנוצרית המסורתית הופך את החוויה המוסיקלית ליטורגית לייחודית ביותר.
בסדרה הפופולארית של האופרה הישראלית והתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, הזוכה להצלחה רבה מזה שנים רבות, ניתן יהיה ליהנות בעונה הקרובה משלושה מהרקויאמים החשובים שנכתבו במאה ה-19 וכן מאחת מהאורטוריות החשובות של הנדל.
הסדרה תיפתח בחודש פברואר עם רקויאם כפול כאשר המנצחת הקנדית קרי לין וילסון תוביל את התזמורת ומקהלת האופרה ברקויאם הצרפתי הענוג של פורה וברקויאם הגרמני המרגש של ברהמס.
העונה תסתיים בחודש יולי עם הרקויאם הגדול מכולם, הגרנדיוזי מכולם, הרקויאם שהוא בעצם אופרה לכל דבר – וזהו הרקויאם של ורדי כאשר המנצח הישראלי הצעיר והמצליח ביותר עומר מ. ולבר, שהתמנה לא מזמן להיות המנהל המוסיקלי של התזמורת של ולנסיה, יוביל את התזמורת ומקהלת האופרה עם סוללה של ארבעה סולני אופרה מובילים מהארץ ומהעולם.
בין רקויאם אחד למשנהו יוביל אותנו דוד שטרן, המנהל המוסיקלי של האופרה הישראלית, למסע אחורה בזמן הן מבחינת חיבור היצירה והן מבחינת הנושא עצמו, וייקח אותנו לעולם הקסום של האורטוריות של הנדל בביצוע לקראת חג הפסח של ישראל במצרים.

לחצו לעמודי הקונצרטים באתר

עבור לתוכן העמוד