עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

מחול במשכן – חגיגה צפון אמריקאית בתיבול ספרדי עם נזירים מסין

עונת המחול הקרובה מביאה לבמת בית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה שמונה להקות מחול מובילות מרחבי העולם בתכנית מגוונת של סגנונות מרתקים ומוסיקה מעולמות שונים ומרוחקים זה מזה. חלק גדול מהלהקות חוזרות ארצה בעקבות ההצלחה הגדולה לה זכו בביקוריהן הקודמים, אך הפעם בתכניות חדשות שטרם בוצעו בארץ.
העונה מתחילה בחודש אוקטובר עם מספר מופעים הכלולים במסגרת פסטיבל תל אביב דאנס המשותף לאופרה הישראלית ולמרכז סוזן דלל. בביקורה הקודם של להקת המחול של אלווין איילי מארצות הברית אי אפשר היה להשיג ולו כרטיס אחד להופעות הרבות שהעלתה הלהקה במשכן. ועתה הלהקה האמריקאית הייחודית הזו חוזרת אלינו בשתי תכניות שונות ומגוונות המדגישות את הרב גוניות של הרקדנים העובדים כיום עם כוריאוגרפים רבים אך משמרים באדיקות את המורשת של אלווין איילי וירקדו בסיום כל תכנית את יצירתו המיוחדת והכובשת – התגלויות.
גם להקות פילובולוס וקומפלקשנס מארצות הברית זכו להצלחה רבה בהופעותיהן הקודמות במשכן והן ישובו אלינו בתכניות חדשות, כל להקה בסגנונה המאוד חזותי ודרמטי. לצד שלוש הלהקות מארצות הברית תופענה בסדרה השנה גם שתי להקות מקנדה. בלט הג'אז של מונטראול, להקה המאופיינת בסגנון צעיר וקופצני, עם מוסיקה עכשווית ונושאים הנוטים לקהל צעיר המבין שהמחול הוא חלק חד משמעי מהחברה שלנו וחיי הים יום שלנו, שב ארצה לאחר שנים רבות עם יצירות שבין השאר עוסקות בעולם של משחקי המחשב והמוסיקה האלקטרונית. והבלט המלכותי של וויניפג, אחת מלהקות הבלט המובילות והחשובות בקנדה, מגיע ארצה עם הגרסה עטורת השבחים והפרסים שלו ליצירה הפופולרית כרמינה בורנה, והפעם בכוריאוגרפיה שורשית וחושנית של מאוריציו ויינרוט.
שתי להקות ספרדיות תופענה בסדרה גם כן. להקת המחול הלאומית של ספרד תגיע ארצה עם המוסיקה של באך המלווה את יצירתו של הכוריאוגרף הנודע והמנהל האמנותי של הלהקה נאצ'ו דואטו  – רבגוניות, צורות של שתיקה וריקנות. וכהשלמה למחול האקספרסיבי והמעודן של דואטו, ישוב ארצה גם מיגל אנחל ברנה עם יצירתו הדרמטית המרתקת – גויה, תיאטרון מחול דרמטי המתאר את חייו ועולמו של הצייר הספרדי הנודע פרנצ'יסקו גויה.
העונה החדשה של מחול במשכן, פסטיבל המחול הבינלאומי החשוב ביותר המתנהל במדינת ישראל וסדרת המחול הבינלאומית היחידה בארץ, תיפתח בחודש אוקטובר עם המופע המהפנט והגורף סוטרה, שיתוף פעולה יוצא דופן בין נזירים ממקדש השאולין בסין, הרקדן סידי לרבי שרקויי ומוסיקאים המנגנים על הבמה במופע המשלב כוריאוגרפיה ואמנויות לחימה בהקשר עכשווי באופן שלא נראה מעולם על הבמה.

מחול במשכן – שמונה להקות מחול בחגיגה סוחפת של מקצבים ותנועה שלא מפסיקים לרגע! והכל מתחיל בחודש אוקטובר ובו פסטיבל תל אביב דאנס בהשתתפות להקות מחול מצרפת, ספרד, קוריאה, ברזיל, דרום אפריקה, בלגיה, ישראל, סין, קנדה וארצות הברית המגיעות לבית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה ולמרכז סוזן דלל.

קישור לעמודי המופעים באתר

עבור לתוכן העמוד