עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

קלפים, רצח והתאבדות כפולה בערב אחד

החל ממחר: ההפקה האחרונה לעונה זו באופרה הישראלית- פיק דאם מאת צ'ייקובסקי
10.7.10-25.6.10 בבית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה

אהבה, תשוקה, הימורים, רצח, התאבדות.... כל מה שמרכיב סיפור טוב. באופרה הגיבורות תמיד אוהבות עד מוות, ואצל צ'ייקובסקי ופושקין, הן גם מתייסרות כל הדרך לשם. סיפור העלילה פתלתל מאין כמוהו, והמוסיקה סוחפת את כולנו עמוק לאהבה גדולה מהחיים כמו שפושקין יודע לטוות: הרמן הקצין מתאהב בליזה, בת אצולה המיועדת להינשא לנסיך ילצקי. אך ליזה אינה אוהבת את ילצקי ונמשכת אף היא להרמן, בחור תמהוני ומלא תשוקה. עד מהרה מתגלה כי התשוקה של הרמן היא למעשה למשחקי קלפים, וכי אחת הסיבות שהוא מחזר אחרי ליזה, היא סבתה, הרוזנת הזקנה אשר יודעת את סודם של הקלפים, סוד שבעזרתו הוא יוכל לנצח מעתה והלאה בכל משחקי הקלפים. כאשר ליזה מבינה כי תשוקתו של הרמן היא בראש ובראשונה למשחקי הקלפים וכי הוא לא מסוגל באמת לחוש אהבת אמת, היא מתאבדת.  
 את ההפקה היפהפייה מביים מריוש טרלינסקי, שריגש את חובבי האופרה בארץ בהפקת מאדאם בטרפליי לפני שנתיים ועל ההפקה מנצחת קרי לין וילסון שניצחה לפני שנה על האופרה לה בוהם באופרה הישראלית.
וילסון אומרת כי "אני מעריצה את טרלינסקי, הוא במאי מרתק עם כבוד גדול למוסיקה. ההפקות שלו מלאות תשוקה על הבמה!" וטרלינסקי עצמו אומר כי הוא תמיד אוהב לעבוד עם וילסון. "היא מנצחת כלבבי, היא מבינה את הדרמה שבאופרה ויודעת לשלב בין הפן המוסיקלי לפן הדרמטי בניצוח שלה." בהפקה משתתפים למעלה מ-20 סולנים וכן מקהלת האופרה הישראלית ותזמורת האופרה, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון.
ההצגה הראשונה ב-25 ביוני 2010 בבית האופרה. האופרה תבוצע 12 פעמים בשפה הרוסית, בליווי כתוביות מוקרנות בעברית ובאנגלית. 

לחצו לצפייה בסרטון על האופרה פיק דאם

לחצו לעמוד המופע באתר

עבור לתוכן העמוד