עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

אירוסין במנזר מאת פרוקופייב

הפקה צבעונית וקלילה על במת האופרה
ביקור בכורה בישראל לבית האופרה סטניסלבסקי מרוסיה

7.5.10 - 14.5.10 בבית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה

האופרות הרוסיות תמיד מצטיירות בעינינו כיצירות כבדות ביותר וארוכות עד מאוד – בוריס גודונוב, חובנשצ'ינה, הנסיך איגור, רוסלן ולודמילה – כולן אופרות נפלאות על נושאים כבדים למדי, שלא לדבר על שתיים מהאופרות היפהפיות שכתב סרגיי פרוקופייב – מלחמה ושלום ומלאך האש. אבל אותו פרוקופייב ידע גם לכתוב בסגנון קליל בהרבה כמו למשל באופרה שהועלתה על הבמה שלנו – האהבה לשלושת התפוזים וכמו האופרה אירוסין במנזר שתעלה בחודש הבא בביצוע הבכורה שלה בארץ.
האופרה אירוסין במנזר מאת פרוקופייב מבוססת על מחזה מאת ריצ'רד ברינסלי שרידן האנגלי (1751 – 1816). מדובר בקומדיית מצבים וחילופי זהויות שבמרכזה שני זוגות של אוהבים צעירים שמנסים להערים על אביהם ולשאת את בחירי לבם, למרות שהאב כמובן מעדיף שידוכים שיש בצידם ממון רב על פני שידוכין המבוססים על אהבת אמת. בסופו של דבר האב, דון ג'רום, מקבל את העובדה כי בתו לואיזה תינשא לאנטוניו אהובה העני ולא לסוחר הדגים המכוער והעשיר כקורח מנדוזה. לשמחתו של ג'רום מתברר לו כי בנו פרדיננד נישא לקלרה היורשת העשירה כאשר מנדוזה עצמו זוכה לכלה אף הוא והיא בת הלוויה המבוגרת של לואיזה ששמה עינה בכספו של מנדוזה.
אירוסין במנזר היא קומדיה קלילה שלקח לה זמן רב להגיע לביצוע הבכורה שלה. אופרה זו היא דוגמא יוצאת דופן לכך שמלחין רוסי מבסס אופרה על מחזה אנגלי, שהרי רוב המקורות לאופרות הרוסיות היו יצירות ספרותיות שנכתבו ברוסיה עצמה. 
האופרה הישראלית מעלה לראשונה בישראל את האופרה הקומית והקלילה של סרגיי פרוקופייב אירוסין במנזר, בביצוע בית האופרה סטניסלבסקי מרוסיה שזהו ביקורו הראשון בארץ. הסולנים והמקהלה של בית האופרה האורח יגיעו ארצה לבצע כאן בהפקה צבעונית מרשימה את קומדיית המצבים של פרוקופייב ביחד עם תזמורת האופרה, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון ובניצוחו של וולף גורליק, המנהל המוסיקלי של בית האופרה סטניסלבסקי.
ההפקה – כמו הדמויות באופרה, צעירה, תוססת, קולחת וצבעונית!

לחצו לעמוד המופע באתר

עבור לתוכן העמוד