עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

עונה חדשה באופרה הישראלית

מחליל הקסם לטירתו של כחול הזקן ומלה טרוויאטה לפורגי ובס
העונה ה-26 של האופרה הישראלית מביאה לבמה אופרות מרגשות בהפקות מרהיבות בביצוע זמרים מובילים

מה מחיר האהבה? מה אנו מוכנים לעשות כדי לזכות באהבה ולשמור עליה מכל משמר? האם עזה כמוות האהבה או שהיא מביאה תקווה לחיים חדשים ומאושרים?
מסע בין תשע האופרות המוצעות למנויים בעונה הקרובה של האופרה הישראלית מציג תשובות שונות לשאלת האהבה. אבל דבר אחד בטוח – כל המסעות בחיפוש אחר האהבה, בין אם הם מסתיימים בסוף טוב או סוף פחות טוב, מביאים לבמה את הצלילים המרגשים והנפלאים ביותר שקיימים בעולם האופרה.

טמינו ופמינה מחפשים אחר אהבה וגם מוצאים אותה כאשר הם מתגברים על כל המכשולים העומדים בדרכם בחליל הקסם (מוצרט) כאשר בסיומה של האופרה גם צייד הציפורים הידידותי פפגנו מוצא סוף סוף את הפפגנה שלו. ויולטה בלה טרוויאטה (ורדי), הלוא היא הגברת עם הקמליות, מוצאת לראשונה בחייה אהבת אמת אבל אינה מסוגלת לשמור אותה בשל החברה הפוריסטית החודרת לחייה הפרטיים ודורשת ממנה קרבן אדיר המביא למותה. גם נורמה (בליני), הכוהנת הדרואידית, חייבת לשלם על אהבתה האסורה למצביא הרומי הכובש לו ילדה שני ילדים, והעונש הוא מוות בשריפה כאשר הלהבות המיתמרות אמורות לטהר את בני עמה מהחטא הנורא שלה.
פורגי הנכה מוכן לצאת לדרך הארוכה והמסוכנת לניו יורק הרחוקה כדי למצאו שם את בס שלו, והוא מאמין באמת ובתמים שהוא אכן ימצא אותה באופרה האמריקאית בהא הידיעה פורגי ובס (גרשווין). מארי מלאת החיים באופרה הקלילה בת הגדוד (דוניצטי) מוצאת אהבת אמת ובסופו של דבר אפילו זוכה לשאת את בחיר ליבה טוניו לאחר ששניהם ריגשו את הקהל באריות קולורטורות מדהימות למדי. אאידה ורדמס מוצאים את אהבתם במערת הקבר הנוראה אליה הושלך המצביא המצרי כעונש על בגידה במולדת עת ניסה לברוח עם אאידה הנסיכה האתיופית אהובתו. ובאופרה אחרת של ורדי, ארנני, שלושה גברים ממעמדות שונים המציינים את הדת, המדינה, והחופש והדרור נלחמים נואשות על אהבתה של אישה אחת שנאלצת לראות את אהובה שם קץ לחייו במאבק על כבוד ואהבה. וכחול הזקן באופרה של ברטוק אוהב ללא כל ספק את כל נשותיו, אוהב אותן עד מוות, תרתי משמע. קתרינה איזמאיילובה לעומתו, באופרה הנוקבת ליידי מקבת ממצנסק של שוסטקוביץ', אינה בוחלת באף אמצעי לחסל כל מי שעומד בדרכה לאושר המושלם עם אהובה החסון סרגיי, בין אם זה בעלה או אביו. כולם מוצאים את מותם בידיה של הרוצחת הסדרתית שבסופו של דבר משליכה עצמה לנהר עת היא רואה כי הגבר אותו היא אוהבת כבר אינו מוכן להביט בה ועוזב אותה למען אישה צעירה יותר.
אהבת אמת, אהבה עזה ממוות, אהבה עזה כמוות, מוות המבכה את להבות האהבה – העונה ה-26 של האופרה הישראלית - עונה שכולה אהבה!

לחצו לעמוד של העונה הבאה באתר

לחצו לצפייה בוידאו של העונה הבאה

עבור לתוכן העמוד