עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

מאחורי הקלעים של הילד חולם

הילד חולם ומחלקות ההפקה באופרה הישראלית עובדות סביב השעון

העונה ה-25 שלנו נפתחת והנה כבר מחר יעלה המסך על הבכורה העולמית של האופרה הילד חולם וההתרגשות בבניין עצומה. יצירת אופרה ישראלית מקורית זה לא דבר של מה בכך.
במחלקות ההפקה מתכוננים לערב הזה כבר למעלה משנתיים: יותר מ-400 איש עובדים, מייצרים, מתכננים, תופרים, צובעים ומרכיבים את התמונה השלמה, כמו פאזל שמורכב מאלפי חלקים.
בבית המלאכה מייצרים בובות מגוונות, חיילים שהופכים לליצנים, רובים שיורים קונפטי, שריונים מיוחדים אפילו "מבשלים" שם בגדים כדי לצבוע אותם בצבעים שונים.
במתפרה, עמלים עשרות תופרות ותופרים על תפירה של יותר מ-100 תלבושות, נעליים וכובעים שיתאימו לכל אחד ואחת מן המשתתפים.
במחלקת הפיאות תופרות פיאניות בקפדנות ובדייקנות שערה אחר שערה עשרות פיאות מכל מיני חומרים. מחלקת האיפור והשיער עורכים ניסויים בצבע ב"דם" וביזע.
במחלקת האביזרים מייצרים חלקי תפאורה עצומים: ספינת ענק, אי של סלעים, קיר הקרנה עצום שנשבר לשלושה חלקים, מיטת טרמפולינה ענקית.
טכנאי הבמה עובדים במשמרות 24 שעות כדי להקים ולהכשיר את הבמה. במחלקת התאורה עובדים יומם ולילה לתמוך באשליה על הבמה.
חדרי החזרות שוקקים חיים, קולות וצלילים: שירה בוקעת מכל עבר, אקרובטים מקפצים לגובה, נגנים משמיעים צלילים חדשים, נערות אקרובטיות נתלות באוויר, שחקנים בבגדים...
בכל פינה בבניין הפתעה חדשה, כאילו פיזרו באוויר אבקה של יצירה ואין אחד שלא נדבק בקסם.
היכונו, המסך עולה על המערכה הראשונה.

הסודות שמאחורי הקלעים:
אם תמיד רציתם לשמוע את הסיפורים שמאחורי הקלעים האופרה הישראלית מציעה לכם מגוון אפשרויות ללמוד על הפקות האופרה, להציץ מאחורי הקלעים ולפגוש את האמנים המשתתפים. לחזות מקרוב בתהליך ההכנה לקראת ההופעה ולפגוש מקרוב את האמנים העוסקים במלאכה.

שעה לפני הרמת המסך:
במספר הצגות של כל הפקת אופרה ניתן ליהנות מסיור בן חצי שעה מאחורי הקלעים ובמהלכו לראות כיצד צוותי האופרה והאמנים עצמם מתכוננים למופע באותו ערב. הסיור מאפשר הצצה לעבר הבמה, בחדרי האיפור ומאחורי הקלעים של ההפקה ומפגיש את הקהל עם צוותי האופרה. מחיר הסיור: 25 ₪ ויש לקנות כרטיסים מראש.

טוקבק אופרה:
בעקבות ההצלחה הרבה של מפגשי הטוקבק אופרה בשנתיים האחרונות האופרה הישראלית ממשיכה בסדרת המפגשים הבלתי אמצעיים האלו בסיום חלק מההופעות. חלק מהזמרים שהשתתפו במופע באותו ערב בלווי נציגים מצוותי האופרה משתתפים במפגש, המתקיים באכסדרת בית האופרה, ובו ניתנת לקהל ההזדמנות לשאול את הזמרים והצוותים ככל העולה על רוחו. המפגשים מתקיימים באווירה נינוחה ונמשכים בסביבות מחצית השעה וכל עוד לקהל יש שאלות לאמנים. מפגשי  טוקבק אופרה מתקיימים פעמיים-שלוש בכל הפקה במועדים משתנים. המפגשים פתוחים לכל מי שהיה בהופעה באותו ערב.

חדש השנה - הרצאות מקדימות לפני המופע:
לכבוד חגיגות ה- 25 לאופרה הישראלית, בכל הפקות העונה תתקיים לפני כל הופעה (פרט לערבי הבכורה) הרצאת מבוא באולם. בהרצאה זו ניתן יהיה ללמוד מעט על הייחוד של האופרה ושל ההפקה ובעקבות כך לבוא מוכנים מעט יותר למופע עצמו. ההרצאות מתחילות שעה לפני תחילת ההופעה והן פתוחות לרוכשי הכרטיסים למופע עצמו.

 צלם: פיני שניר

עבור לתוכן העמוד