בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

שיקוי האהבה תקציר העלילה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

שיקוי האהבה תקציר העלילה

מערכה ראשונה

נמורינו, רועה הכבשים, מאוהב באדינה בתו של ראש הכפר. הוא מגיע ביום ראשון אל מרכז הכפר, בתקווה לפגוש את אהובת ליבו. באותו הזמן מספרת אדינה לכל תושבי הכפר את סיפור האהבה של טריסטן ואיזולדה, סיפורו של שיקוי האהבה.
לפתע אל הבמה נכנס סמל בלקורה, ששני הדברים האהובים עליו הם אהבה ומלחמה, הוא רואה את אדינה היפה, ומציע לה נישואין מיד. אדינה מבטיחה לבלקורה כי תחשוב על הצעתו, ולנמורינו האומלל שרודף אחריה, היא מציעה לחפש מישהי אחרת.
פרופסור דולקמרה, רוכל תמהוני, מגיע לכפר ומציע מגוון שיקויים לריפוי מחלות, העלאת מצב הרוח, חומרי ניקוי ועוד. פרופסור דולקמרה ואשתו, מאוכזבים מכך שאף אחד מבני הכפר לא קונה דבר מחליטים לסעוד את ליבם בפונדק המקומי. בינתיים נמורינו פונה לדולקמרה בבקשה לרכוש שיקוי אהבה. דולקמרה מוכר לנמורינו בקבוק יין פשוט.תמורת דולר אחד, ומבטיח לו כי תוך 24 שעות שיקוי האהבה יעבוד.
נמורינו שותה מיד מהיין ומשתכר. בלקורה שב לכפר ואדינה מחליטה להיענות להצעת הנישואין שלו. נמורינו עדיין בטוח כי השיקוי יעבוד תוך 24 שעות ואדינה תאהב רק אותו.
לפתע מגיעים חייליו של בלקורה ומוסרים למפקדם צו גיוס מיידי ואדינה מסכימה להינשא לו בו בערב. המסך יורד כשכולם מאושרים, ורק נמורינו מאבד כל תקווה.

 

מערכה שנייה

תחת כיפת השמיים נערכת חתונתם של אדינה ובלקורה. לאחר הברכות והמופעים מגיע הזמן לערוך את טקס הנישואין, אך הכלה מבקשת לשוחח עם חברותיה בפרטיות ומבטלת את החתונה. האירוע מתפזר בהמולה גדולה.
נמורינו הנואש מאשים את גברת דולקמרה בכך שהשיקוי שמכרה לו לא עובד, היא טוענת שדרוש לו בקבוק נוסף אולם לנמורינו אין מספיק כסף. בלקורה הנטוש מגיע לפונדק ושם הוא מציע לנמורינו להתגייס לצבא. נמורינו חותם על החוזה, רק על מנת שיוכל לנצל את מענק הגיוס כדי לקנות בקבוק נוסף של השיקוי.
חברותיה של אדינה חוזרות מהחתונה ומרכלות על טקס הנישואין המבוטל. החבורה מתבשרת על כך שדודו העשיר של נמורינו מת והוריש לו סכום כסף גדול. עתה כל בנות הכפר מכרכרות סביב נמורינו.
חברותיה של אדינה מספרות לה כי נמורינו התגייס לצבא על מנת לקנות "שיקוי אהבה" מדולקמרה וכי על מנת לקנות בקבוק נוסף הוא התגייס לצבא, והכל כדי שהיא תיעתר לאהבתו. אדינה מופתעת למדי ורצה לחפש אחר בלקורה.
בינתיים, נמורינו שר על אהבתו וייאושו. אדינה מגיעה ונותנת לו את חוזה הגיוס שלו, אותו קנתה בחזרה מבלקורה עבורו ומכריזה על אהבתה לנמורינו.
כל תושבי הכפר מגיעים כדי לחגוג את אהבתם של נמורינו ואדינה, ודולקמרה מברך את הזוג הצעיר ושר שיר הלל לשיקוי האהבה שלו. סוף טוב הכל טוב!

עבור לתוכן העמוד