עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

התזמורת הקאמרית הישראלית

התזמורת הקאמרית הישראלית נוסדה בשנת 1965 כ"אנסמבל הקאמרי הישראלי" על ידי גארי ברתיני (ז"ל) אשר שימש כמנהלה המוסיקלי ומנצחה במשך 10 שנים. מראשית דרכה כבשה התזמורת מקום מרכזי בנוף המוסיקלי בישראל ושימעה יצא בכל העולם בסיוריה הרבים והחשובים. לאחר ברתיני שימשו בתפקיד המנהל המוסיקלי של התזמורת המנצחים לוצ'יאנו בריו, רודולף ברשאי, אורי סגל, יואב תלמי, שלמה מינץ, פיליפ אנטרמו, סלבדור מאס קונדה, נעם שריף, גיל שוחט ורוברטו פטרנוסטרו. לאחרונה מינה הוועד המנהל של התזמורת את המנצח והמלחין יואב תלמי למנהל המוסיקלי והכללי של התזמורת הקאמרית הישראלית. תלמי הוא גם מנצח לשם כבוד של התזמורת הסימפונית של קוויבק, קנדה. 

במשך שנות קיומה הופיעו עם התזמורת מנצחים ואמנים ידועי שם כמו אייזיק שטרן, מסטיסלב רוסטרופוביץ', ולדימיר אשכנזי, יצחק פרלמן, פנחס צוקרמן, יפים ברונפמן, מרים פריד, יוסף קליכשטיין, קז'ישטוף פנדרצקי, ז'אן-פייר ראמפל, יואל לוי, כריסטוף אשנבך, פול טורטלייה, היינריך שיף, היינץ הוליגר, סרג'יו קומיסיונה, קלוד פרנק, דוד שלון, טביאה צימרמן ועוד רבים אחרים. בנוסף להופעותיה הקבועות בישראל מוזמנת התזמורת להופיע בחו"ל בערים ובאולמות המרכזיים בכל היבשות ובפסטיבלים יוקרתיים כולל אלו של זלצבורג, איסטנבול, הלסינקי, אתונה, פומפיי, סופיה, הונג קונג ואחרים. לאחרונה חזרה עטורת שבחים מסיור קונצרטים מקיף בארצות אמריקה הלטינית. לתזמורת רפרטואר רחב וחובק עולם, מן המוסיקה הקלאסית והבארוק ועד ימינו, וכן מוסיקה מתחומי הג'אז והמוסיקה הקלה. כמו כן שמה התזמורת דגש על הפקה וקידום יצירות ישראליות ולצד הזמנה של מוסיקאים בעלי שם בינלאומיים היא מקדמת גם אמנים ישראלים ידועים וצעירים בראשית דרכם. התזמורת הקליטה עבור חברות בינלאומיות ידועות וביניהן שאנדוס, נקסוס, מוזיק מאסטרס, קוך, טלדק והוצאת המוסיקה הישראלית.

התזמורת הקאמרית הישראלית נתמכת על ידי משרד התרבות והספורט ועיריית תל אביב ולאחרונה חתמה על הסכם שיתוף פעולה רב שנתי עם חברת סמסונג, ישראל.

 

עבור לתוכן העמוד