עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

מנון

יום 
תאריך 
שעה
בר ניווט לשוניות
משתתפים
מנון
ז'ול מסנה
הפקה חדשה
 
ליברית: אנרי מייאק ופיליפ גיל
על פי הרומן מאת אבה פרבו
 
אהבה או עושר – הדילמה הנצחית הזו מובילה את מנון הצעירה אל סופה הטרגי.
דן אטינגר מנצח על אחת האופרות הצרפתיות האהובות ביותר.
 

מנצח

דן אטינגר
במאי ומעצב תלבושות וינסאן בוסאר
במאי מחדש גדימינאס סדוקיס
מעצב תפאורה וינסאן למייר
מעצב תאורה לבאס קליינאס
 
  סולנים:

 

השירה בצרפתית

כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית

תרגום: ישראל אובל

 

הפקה חדשה בשיתוף עם בית האופרה של ליטא והאופרה של סן פרנסיסקו

עלילה

מערכה ראשונה

בחצר פונדק באמיין, גויו מזמין ארוחת ערב לשלוש השחקניות פוסט, ז'בוט ורוזט ולחברו ברטיני. כאשר הם סועדים לבם מגיע לסקו, קצין צעיר הנכנס בסערה לפונדק כשהוא מחכה לאחייניתו הצעירה מנון, האמורה להגיע בכרכרה בדרכה למנזר. מנון מגיעה ומספרת על ההתרגשות הרבה מהמסע. כאשר לסקו יוצא לטפל במזוודות שלה, גויו מנסה לפלרטט עם מנון ומציע לה את הכרכרה שלו אם ברצונה לברוח למקום זה או אחר עם מחזר כלשהו. לבדה, מנון מהרהרת על החיים העליזים של השחקניות. כאשר דה גרייה הצעיר מגיע הוא מתלהב מידית מקסמה של מנון והיא משתכנעת בקלות לברוח עמו בכרכרה של גויו לפריס.

 

מערכה שנייה

מנון ודה גרייה חיים באושר בדירתם בפריס למרות שמנון מסתירה ממנו את העובדה כי מחזר אלמוני שולח לך פרחים. לסקו וברטיני, המחופש לחייל, נכנסים לדירה מתוך מטרה להפריד בין בני הזוג. לסקו דורש מדה גרייה להינשא למנון בעוד ברטיני מזהיר אותה כי אביו של דה גרייה מתעתד לסלק את בנו מהעיר. ברטיני מייעץ למנון כי עדיף לה לסמוך עליו ועל התמיכה והביטחון שהוא יכול להעניק לה. כאשר דה גרייה מבטיח ללסקו שהוא אכן מתכונן לשאת את מנון לאישה ברטיני ולסקו עוזבים. דה גרייה יוצא לשלוח מכתב לאביו עם בקשה שיתיר לו לשאת את מנון בעוד מנון עצמה נפרדת מהשולחן הקטן עליו סעדו פעמים כה רבות. דה גרייה חוזר כשהוא חולם על חיי אושר עם אהובתו כאשר לפתע מגיעים שליחיו של אבין הרוזן ולוקחים אותו עמם.

 

מערכה שלישית

תמונה ראשונה

קהל רב גודש את הכיכר. מנון מגיעה בחברת מאהבה החדש ברטיני כשהיא מאושרת ביותר. אבל כאשר היא שומעת כי אביו של דה גרייה משוחח עם ברטיני ומספר לו שדה גרייה עתיד להיות לכומר, היא מודאגת. היא יוצאת לדרך למצוא את דה גרייה הנמצא כנסייה בסט. סולפיס, שם הוא דורש בפני המאמינים.

 

תמונה שנייה

בכנסייה החשוכה הקהל מהלל את יכולת הדיבור המעולה של הכומר החדש. הרוזן, מגיע כדי לשכנע את בנו לעזוב את הכנסייה ולמצוא בחורה צעירה כדי להינשא לה. דה גרייה בז לבקשת אביו ומתפלל כי יינתן לו הכח לשכוח את מנון. כשהיא מגיעה היא מתחננת בפניו שישוב אליה ולמרות ניסיונותיו לדחות אותה, האוהבים הצעירים מתאחדים מחדש.

 

מערכה רביעית

במלון טרנסילבניה, בית הימורים סודי בפריס, נמצא קהל רב של מהמרים כולל גויו, שלוש השחקניות וברטיני. מנון ודה גרייה מגיעים ומנון דורשת מדה גרייה שיהמר כדי לשפר את מצבם הכספי. דה גרייה מסכים בלית ברירה ומשחק קלפים עם גויו. גויו מאשים את דה גרייה ברמאות והולך להביא את השוטרים המגיעים עם הרוזן, עוצרים את האוהבים הצעירים ומאיימים על מנון בגירוש.

 

מערכה חמישית

בכביש לכיוון לה האבר, הנמל ממנו מנון אמורה להיות מגורשת מצרפת, דה גרייה מנסה בעזרתו של לסקו להציל את מנון מהגלות אליה נידונה. הם מצליחים לשחד את אחד השומרים ומנון נופלת באפיסת כוחות לזרועותיו של דה גרייה. היא מבינה שהיא גוססת ומבקשת מדה גרייה כי יסלח לה על הכל. הם נזכרים באושרם הרב בעבר ומנון מתה.

הרצאות וסיורים

מגוון אפשרויות לכל מי שרוצה להעשיר את חוויית האופרה
 
רוצים לדעת יותר על האופרה שאתם הולכים לראות? רוצים לגלות את הסודות שמאחורי הקלעים? רוצים לפגוש את האמנים לאחר ההופעה? האופרה הישראלית מאפשרת לכם להעצים את החוויה האופראית עם שלל אירועים לפני ואחרי ההופעה.
  
הרצאה מקדימה

שעה לפני כל תחילת הופעת אופרה מתקיימת באולם הרצאת מבוא בת 30 דקות. ההרצאה, המועברת על ידי נציגים מצוות האופרה, מתמקדת לעתים באופרה וברקע ההיסטורי שלה, לעתים בהיבטים המוסיקליים של היצירה, לפעמים בהפקה עצמה ומאפשר לצופים לקבל תוספת אינפורמציה לקראת הצפייה באופרה שעה קלה לפני תחילת ההופעה.
ההרצאה מתחילה שעה לפני תחילת כל הופעת אופרה. אורך ההרצאה: 30 דקות.
הכניסה חופשית לבעלי הכרטיס לאופרה באותו יום.
 
סיור לפני מופע
מה קורה מאחורי הקלעים בזמן שהקהל עוד לא מגיע לבית האופרה? איך מתכוננים להופעת הערב? מה עושים הזמרים? המנצח? הצוותים הטכניים? התכונה מאחורי הקלעים לפני הופעה תמיד רבה. זו ההזדמנות לטעום קצת מההתרגשות של לפני העלייה לבמה. חצי שעה מרוכזת במקומות שבדרך כלל הקהל אינו מגיע אליהם.
הסיור מתחיל שעה וחצי לפני תחילת האופרה. משך הסיור: 30 דקות.
מחיר כרטיס:  25 ₪ (מומלץ לרכוש כרטיסים מראש – כמות הכרטיסים בכל סיור מוגבלת).
הסיורים מתקיימים כמה פעמים בכל הפקה.
לרכישה באתר או בקופת האופרה: 03-6927777.
ניתן להזמין סיורים לקבוצות, לפניות בנושא: sarah@israelopera.org.il
 
אופרה טוקבק
ההופעה נגמרה. השעה כבר מאוחרת. ובכל זאת החוויה היתה מסעירה, מאתגרת, מרגשת. זה הזמן לפגוש את כמה מהמשתתפים במפגש בלתי פורמאלי. בוא לשמוע ולהשמיע. בואו לשאול שאלות. בואו להכיר את הסולנים מקרוב. הזדמנות יוצאת דופן להתקרב אל האמנים שריגשו אתכם זה עתה על הבמה.
אופרה טוקבק מתקיים בתום המופע במפלס השני של אכסדרת בית האופרה. משך הטוקבק: כחצי שעה.
הטוקבקים מתקיימים כמה פעמים בכל הפקה. הכניסה חופשית.

 

 

 תאריך

שעה  

 הרצאה מקדימה

לפני כל מופע

שעה לפני כל תחילת מופע

 סיור לפני מופע 

11, 12, 13, 14 בנובמבר 2019

16:30 / 18:30

 טוקבקים

11, 12, 14, 18 בנובמבר 2019

מיד בתום המופע


 

סוף בר ניווט לשוניות

בחר נושאים להדפסה

משתתפים
עלילה
הרצאות וסיורים
עבור לתוכן העמוד