עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

ג'אז במשכן: חמישיית קייל איסטווד

בר ניווט לשוניות
ג'אז במשכן: חמישיית קייל איסטווד

הוא אמנם צעיר, אבל הבסיסט, המלחין והמפיק קייל איסטווד נחשב לאחד ממוסיקאי הג'אז המגובשים והמשפיעים בסצנת הג'אז העולמית. איסטווד מצליח לשלב כמה קריירות משגשגות: כנגן באס קלאסי וחשמלי הוא מופיע בפסטיבלים מובילים בארה"ב וברחבי העולם; כמלחין מוסיקה לסרטים בעיקר בסרטיו עטורי השבחים של אביו קלינט איסטווד (מיסטיק ריבר, מיליון דולר בייבי וגרנד טורינו); וכמפיק מוסיקלי של ארבעת התקליטים המצליחים שלו ושל פסי הקול של סרטיו של אביו.


הג'אז של איסטווד הוא אקלקטי ומושפע ממסורות מוסיקליות מגוונות, ועדיין מצליח לשמור על אמירה  אמנותית קוהרנטית ומחודדת שמושפעת מאד גם מהג'אז הקלאסי. יסודות מסורתיים אלה מקבלים עדנה מחודשת במוסיקה של איסטווד, שחותר להתעלות על הגבולות שלהם ולחקור מנעד אומנותי עכשווי ומגוון. השילוב הזה יוצר ג'אז שהוא מלודי, רך ומלוטש מאד מצד אחד, ובמקביל מתאפיין במצלול מחוספס, חופשי מבחינת המבנים המוסיקליים ווירטואוזי מאד. 

 
ההרכב המוסיקלי של איסטווד פועל כקולקטיב אמנותי, כאשר קטעים רבים נכתבים בתהליך של יצירה משותפת. תהליך העבודה הקבוצתי הזה מייצר דינאמיקה מוסיקלית שיתופית שבה לכל אחד מחברי ההרכב יש אמירה שווה בערכה והדבר ניכר גם בביצוע הקאמרי המהודק. הפסנתרן אנדרו מ'קורמק והחצוצרן  קוונטין קולינס שיגיעו עם איסטווד לתל אביב, הולכים איתו כברת דרך ארוכה והוא מתייחס אליהם כשותפים מלאים ליצירה. אליהם מצטרפים נגנים חדשים, שלדבריו של איסטווד מצליחים להשתלב במהות של גרעין הקבוצה ולהביא איתם רעיונות חדשים – וכך נוצר הג'אז המקורי, המעניין והייחודי  של חמישיית קייל איסטווד.


ג'אז במשכן - חמישיית קייל איסטווד   24.3.17  22:00

 

לכל הפרטים | לרכישת כרטיסים

סוף בר ניווט לשוניות

בחר נושאים להדפסה

ג'אז במשכן: חמישיית קייל איסטווד
עבור לתוכן העמוד