עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

קבלו את נבחרת מיתר אופרה סטודיו שלנו לעונת 2017-2018

בר ניווט לשוניות
קבלו את נבחרת מיתר אופרה סטודיו שלנו לעונת 2017-18

קבלו את נבחרת מיתר אופרה סטודיו שלנו, התוכנית לזמרים צעירים של האופרה הישראלית.

 

 

ורוניקה ברוק ,
סופרן

 
 

ורוניקה ברוק - סופרן

מה לדעתך בדיוק הקסם שבאופרה? אני חושבת שבאופרה כל החושים נפתחים ומרגישים כל רגש עמוק יותר, זהו סגנון שנוגע בנשמה.
מהו תפקיד החלומות שלך? מלכת הלילה וכל מיני דמויות מהאגדות - אני אוהבת ליצור סיפור.
איזו אופרה את הכי אוהבת? יש הרבה אופרות שאני אוהבת אבל בגלל האהבה למזרח הרחוק אני מתחברת לטורנדוט פוצ'יני.
זוכרת את השיר ששרת והרגשת באותו הרגע שאת רוצה להיות זמרת? כן, זוכרת! משהוא השתנה בי כששרתי ביחד אם תזמורת סימפונית בגיל 11 את המנגינה של חליל מהאופרה אורפיאו ואאורידיצ'ה.

 

אפרת הכהן ברם ,
סופרן

 
 

אפרת הכהן ברם - סופרן

מה לדעתך בדיוק הקסם שבאופרה? באופרה יש הכל מהכל- דרמה, מחול, תפאורה מרהיבה, תלבושות מושקעות וכמובן מוזיקה חיה ב"תפקיד הראשי"- תזמורת גדולה וזמרים וירטואוזים ממלאים את החלל ונכנסים הישר ללב המאזין.
אי אפשר להישאר אדישים לאופרה טובה. 
מהו תפקיד החלומות שלך? מאד הייתי רוצה ביום מן הימים לשיר את התפקיד של נורמה, היא דמות כל כך מורכבת ומלאת קונפליקטים בעיניי, אישה חזקה שנושאת על כתפיה כל כך הרבה. וכמובן שהאריה casta diva המופלאה היא שאיפה של כמעט כל זמרת סופרן.
זוכר/ת את השיר הראשון ששרת? בתור ילדה התחפשתי בפורים למלכת הלילה, זה היה בערך בגיל 6 או 7 ושרתי חלק מהאריה המפורסמת שלה כמו שילדה קטנה שרה...

 

ליאת לידור ,
סופרן

 
 

ליאת לידור 

מה לדעתך בדיוק הקסם שבאופרה? הקסם באופרה עבורי הוא האפשרות ללכת עד הסוף עם הרגשות ולתת להן ביטוי דרך המוסיקה.  
איזה דמות מתוך אופרה את הכי אוהבת?  פמינה מתוך חליל הקסם, קודם כל מכיוון שהמוסיקה היא אלוהית, וגם מכיוון שאני רואה אותה כדמות עם הרבה כנות, שקיפות ורגישות ואני חושבת שיש בזה המון עוצמה.
זוכרת את השיר ששרת והרגשת באותו הרגע שאת רוצה להיות זמרת? בתור ילדה הייתי צופה בקלטת של "צלילי המוסיקה" בלופים, חולמת שאני מריה ושרה את - the hills are alive with the sound of music.

 

שקד סטרול  ,
סופרן

 
 

שקד סטרול - סופרן

מהו תפקיד החלומות שלך? מוזטה, מתוך לה בוהם של פוצ'יני. אחד התפקידים היותר כיפיים שאני רוצה לעשות.
איזו אופרה את הכי אוהבת? מאוד התרגשתי ב'הטרובדור', ב'נורמה' בכיתי על הבמה כל ערב, 'לה בוהם' זו אופרה מדהימה בעיניי, 'כרמן'- כי איך אפשר שלא להנות מהמוסיקה הסוחפת, ב'עטלף' לא הפסקתי לצחוק לרגע וגם ב'פלסטף', ו'טוסקה' זו אופרה שהיא חובה בעיניי. יש עוד המון וזה באמת תלוי ביום ובמצב רוח.
זוכרת את השיר ששרת והרגשת באותו הרגע שאת רוצה להיות זמרת? כשהמורה שלי נתנה לי את האריה של מוזטה ומפה לשם לקחתי את הסקור המלא והתחלתי ללמוד את התפקיד.

 

מאיה בקשטנסקי ,
מצו סופרן

 
 

מאיה בקשטנסקי

תפקיד החלומות שלי: סנטוצה בקוולריה רוסטיקנה
האופרה האהובה עלי: טוסקה, אאידה, אלקטרה ועוד הרבה
הבנתי שזה הייעוד שלי: כשהייתי במקהלת בת קול ושרתי באופרה
הישראלית במקהלת הילדים בפליאצ'י והתאהבתי בעולם הזה
מלבד העיסוק באופרה: התחביב שלי הוא בישול ואפייה, אני גם עושה ספורט, אבל זה לא תחביב אלא רק כי אין ברירה

 

זלטה חרשברג ,
מצו סופרן

 
 

זלטה חרשברג - מצו סופרן

מה לדעתך בדיוק הקסם שבאופרה? לדעתי הקסם הוא השילוב המושלם של שתי אומנויות - תאטרון ומוזיקה, שתי התשוקות הגדולות ביותר של חיי.  זו אומנות הבמה היחידה שיכולה להעביר את התחושה של גדול מהחיים. את תהליך העבודה אני אוהבת לא פחות מתוצאה, כשאנשים שונים ואומנויות שונות הופכים ליצירה אחת שלמה.
מהו תפקיד החלומות שלך? לשיר את התפקיד של שרלוטה מהאופרה "ורתר" של ז'יל מאסנה משום שעכשיו אני נמצאת במקום מושלם גם מבחינת ניסיון חיים וגם מבחינת כושר קולי כדי להבין את הדמות ורגשות שהיא עוברת ולתת להם ביטוי בשירה שלי.
מי ההשראה שלך? אבי מהווה ההשראה בשבילי והשפיע עליי רבות. הימים שהוא לקח אותי לתיאטרון בו הוא עבד כבמאי נחרטו בזכרני: המבוך שמאחורי הקלעים, בחדרי איפור ההלבשה והחזרות שלו המלאות תשוקה ואהבה לתיאטרון.
איזו אופרה את הכי אוהבת?  נערת השלג ("The Snow Maiden") של רימסקי קורסקוב. עוד כשהייתי ילדה, נרדמתי לצלילייה. הסצנה שאני הכי אוהבת זו הסצנה בה נערת השלג נמסה, בה המוסיקה הקסומה של רימסקי קורסקוב נותנת ביטוי עשיר לדמות אגדית והופכת אותה לאנושית - קרובה לכל אחד מאיתנו.

 

יולי רורמן ,
מצו סופרן

 
 

יולי רומן - מצו סופרן

מהו תפקיד החלומות שלך? כרמן, הדמות שלה כל כך רחוקה ממי שאני במציאות והייתי רוצה לצלול לעולמה.

מי ההשראה שלך? כל מי שאני אוהבת שנמצא בחיי, לכל אחד יש מאבק או דרך שהוא צריך לעבור וההצלחה שלהם גם אם הכי קטנה נותנת לי השראה.  
איזה דמות מתוך אופרה את הכי אוהבת?
נורמה מאת בליני, בליני הפליא לכתוב לקולות גדולים והקווים שהוא יצר הם יפהפיים.

 

פניני לאון גרובנר ,
בס

 

 

פניני לאון גרובנר - בס

מהו תפקיד החלומות שלך? המלך פיליפ מדון קרלוס. פשוט כי המוסיקה ממש מגניבה ואם אני אשיר אותו ייצא לי להיות מלך, לפחות על הבמה ;)
איזה דמות מתוך אופרה אתה הכי אוהב?  הדמות סקרפייה בטוסקה. הוא רשע אמיתי, האופרה נותנת הצצה לתוך העולם הפנימי שלו והופכת אותו לאנושי. אני מאוד אוהב את הקונטרסט וגם את הכניסה הראשונה שלו לבמה. אני יכול לראות את זה מאות פעמים בלי להשתעמם.
זוכר את השיר הראשון ששרת כילד? אני זוכר שדודה ציפי לימדה אותי את השיר ״אבא ודני״ והרגשתי מבולבל שהם הלכו לדוג שניהם ורק דני חזר כי את אבא שלו אכל דג גדול. אף פעם, בתור ילד בן 4, לא ראיתי כאלה דגים גדולים בארץ שאוכלים מבוגרים.

 

סוף בר ניווט לשוניות

בחר נושאים להדפסה

קבלו את נבחרת מיתר אופרה סטודיו שלנו לעונת 2017-18
עבור לתוכן העמוד