מבזק אופרה מהעולם

מבזק עולמי

שלום שלום, נפתח את המבזק העולמי שלנו בכתבה שטוענת שמבקרי אופרה יכולים לגרום למאזינים ולצופים לאהוב אותה עוד יותר ומסבירה כיצד.

http://www.wqxr.org/#!/story/how-critics-can-help-us-love-opera-more/

ונעבור לידיעה פחות אוהבת - הבי-בי-סי מדווח שמנהלי אופרה בפריז מואשמים בשימוש לרעה בהוצאות. בשנת 2013 ו-2014 כעשרה אישים שילמו לא פחות מ-100 אלף דולר לשנה רק על מוניות. המנהלים החדשים באופרה אומרים שהם יצמצמו את ההוצאות שלהם. עוד בכתבה על הבזבוזים שתוארו כ"טראגיים" ו"מביכים" בתקשורת הצרפתתית.

http://www.bbc.com/news/world-europe-37387080

בית אופרה בפילדפיה הסכים לערוך שינויים בהפקה ובשיווק של האופרה "טורנדוט" של פוצ'יני בכל הקשור לאופן שמוצגים אנשים מהמזרח הרחוק בה. לאור תלונות שלפיהן האופרה, שנכתבה ב-1924 ומתרחשת בסין, מקבעת סטריואוטיפים שליליים של סינים, הוחלט בין היתר להסיר את השפמים הנזולים מפניהם של כמה מהדמויות על הבמה ובכרזות. עוד שינויים מדווחים בכתבה שלפניכם:

http://www.news1130.com/2016/09/19/opera-company-revising-turandot-over-asian-depictions/

בכתבה הבאה מספר הזמר אוברי לודוויק, המגלם את מנהיג דרום אפריקה המנוח, נלסון מנדלה, כיצד נהפך הסיפור של מנדלה לאופרה. ההפקה של בית האופרה של קייפטאון שתלווה על ידי התזמורת הפילהרמונית של העיר, עולה השבוע בקייפטאון, אחרי שכבר עלתה באירופה.

http://www.manchestereveningnews.co.uk/whats-on/theatre-news/nelson-mandela-opera-lowry-tickets-11888647

מעצב האופנה הבריטי גארת פיו ביסס את הקולקציה האחרונה שלו על תלבושות שיצר לאופרה שתעלה בפריז. התצוגה שלו (ממנה לקוחה התמונה של המבזק) התקיימה בלונדון 24 שעות לפני ליל הפתיחה בפאלה גרנייה בפריז.

http://www.dezeen.com/2016/09/19/gareth-pugh-design-spring-summer-2017-collection-opera-london-fashion-week/

לפני שנאחל לכולם חג שמח ושנה טובה יש עוד כמה איחולים שעלינו לאחל, כמו למשל יום הולדת שמח למטרופוליטן אופרה. בשבוע שעבר, ב-16 בספטמבר, ציינה יום הולדת 50 עגול וציינה אותו בלינקולן סנטר בניו יורק.

http://www.news1130.com/2016/09/16/happy-birthday-dear-met-opera-marks-50th-at-lincoln-center/

ואם כבר הזכרנו את המטרופוליטן, הרי שלחלק מאוהביה תהיה דילמה קשה השבוע, יש שיאמרו דילמה בממדים וגנריאניים. המטרופוליטן פותחת את העונה שלה בדיוק בערב שבו יתקיים העימות הראשון לנשיאות ארצות הברית, עניין שיציב בפני כמה אנשים התלבטות האם לצפות בטריסטן ואיזולדה או בהילארי ודונלד. מה עדיף האירוע בן חמש השעות ביום שני הקרוב או שמא העימות בן 90 הדקות, שואלים בכתבה שלפניכם. בעולם טכנולוגי של היום, שיאפשר לראות את העימות בכל כך הרבה אופנים אחר כך, לנו ברור מה היינו עושים.

http://www.bloomberg.com/politics/articles/2016-09-19/trump-versus-clinton-leaves-opera-fans-with-wagnerian-dilemma

ועכשיו נאחל שנה טובה וגם סופ"ש מוסיקלי לכולם!

בחר נושאים להדפסה

מבזק אופרה מהעולם - ספט' 2016
עבור לתוכן העמוד