עבור לתוכן העמוד
דלג על עבור לתוכן העמוד

מבזק אופרה מהעולם

שלום לכולם!
עכשיו שאיווררתם את הבתים מריח עשן המדורות של ל"ג בעומר, יש לכם זמן לקרוא על אירועים מתחום האופרה ממקומות עם אוויר פסגות.
שלשום עלתה בתיאטרו דל'אופרה די רומא, בבירת איטליה, האופרה הראשונה בבימויה של במאית הקולנוע זוכת פרס האוסקר, סופיה קופולה. ההפקה שלה ל"לה טרוויאטה", עם תלבושות של מעצב האופנה ולנטינו (ראו תמונה), היא הניסיון הראשון שלה לביים בתחום. האופרה של ורדי על גורלה הטראגי של ויולטה נחשבת למתאימה במיוחד בעבור הבמאית המרבה לעסוק בנשים מבודדות מבחינה פסיכולוגית ואחרת. בינתיים הכרטיסים לכל 15 המופעים אזלו. תיאלצו להסתפק בקריאת הלינקים מ"הגרדיאן" ומ"ווג" שלפניכם:
https://www.theguardian.com/…/sofia-coppola-la-traviata-val

http://www.vogue.com/…/valentino-sofia-coppola-la-traviata…/
חדשות טובות לאופרה של העיר ניו יורק, העולה מעיי חרבות של פשיטת הרגל והניהול הכושל שלה, נאמר באתר "דדליין". העונה החדשה הצפויה לעלות בחודש ספטמבר מלאה בהיצע מרשים. למשל שתי הפקות בעלות שורשים עמוקים בברודווי – אחת היא עיבוד של פטר יוטבוס ל"מלאכים של אמריקה" של זוכה פרס הפוליצר טוני קושנר, וההפקה החדשה של הרולד פרינס ל"קנדיד" של לנארד ברנשטיין, שהבכורה שלה באופרה הזאת של העיר ניו יורק (NYCO)
בבימויו של פרינס היתה ב-1982.
http://deadline.com/…/angles-in-america-opera-and-candide-…/
בכתבה הבאה ב"ניו יורק טיימס" מסבירים כיצד פסטיבל האופרה גלינדבורן הבריטי, שנוסד לפני 90 שנה, ונחשב ל"סבאל'ה של כל פסטיבלי הקיץ של אנגליה", כך לפי הכתבה, נהפך לעונה אופראית הכוללת יותר מתריסר אירועים.
http://www.nytimes.com/…/for-opera-fans-a-grand-day-out.html

מבזק יוני

 

עוד מאירועי הקיץ: אם אתם מזדמנים לסן פרנסיסקו ב-2 ביולי, תוכלו לצפות בהופעה בחינם ב"כרמן" על מסך ענק בפארק AT&T, אלא שראו הוזהרתם (כפי שיוזהרו הבאים לפארק), ההפקה הזאת כוללת אלימות, עירום והתנהגות בוטה. עיבוד זה של האופרה של ביזה, שתעלה גם בבית האופרה בעיר ב-27 במאי, ממוקמת בשנות השבעים של המאה הקודמת בספרד בימי שלטונו האכזרי של פרנקו, והיא מותאמת לתקופה ההיא.
http://www.mercurynews.com/…/carmen-without-clothes-s-f-ope
לרגל חגיגות ה-60 של האופרה הלאומית של ושינגטון המוסד נפרד ממסורת נשפי האופרה בשגרירויות שונות בעיר, ובמקום זאת הזמין את 500 האורחים הנכבדים שלו ל"ארגון המדינות האמריקאיות". השינוי הורגש גם בבחירת הבידור של הערב – הדיג'ייז של האירוע היו "הדולז", צמד שמשלב בעבודתו כינור אלקטורני, ושקיבל כבר בעבר את אישורה של הזמרת קטי פרי. בין המפזזים על רחבת הריקודים היו שופטי בית המשפט העליון האמריקאי, שגרירים וזמרי אופרה. ראו תמונות בלינק המצורף.
https://www.washingtonpost.com/…/the-scene-the-opera-balls…/
ובברכת סופ"ש מוסיקלי ניפרד

 

עבור לתוכן העמוד